Świat

Zwiedzanie Paryża, czyli co warto zobaczyć w stolicy Francji

Stolica Francji od lat magnetyzuje turystów z całego świata. Romantyczne wakacje w Paryżu to marzenie niejednej pary nowożeńców. Nic dziwnego, Paryż jest miastem obfitującym w wiele urokliwych miejsc. Zabytki w Paryżu nie znajdują sobie równych, tak więc rzesze miłośników historii, architektury i sztuki ciągną do tego miasta każdego roku. Wyjazd do Paryża można zorganizować we własnym zakresie, co ułatwiają atrakcyjne cenowo loty do Paryża. Inną opcją jest wycieczka zorganizowana z udziałem przewodnika, który opowiada ciekawostki o Paryżu. Co warto zobaczyć? Jakie atrakcje w Paryżu czekają na zwiedzających? Przeczytaj nasz poradnik turystyczny!

Zwiedzanie Paryża | AtrakcjeNaWakacje.pl
Zwiedzanie Paryża | AtrakcjeNaWakacje.pl

Muzea w Paryżu

W stolicy Francji dostępne są liczne muzea, których nie sposób wszystkich zwiedzić w trakcie kilkudniowej wycieczki do Paryża. Trzeba zatem zdecydować się na zwiedzanie miejsc najważniejszych na mapie tego miasta. Punktem obowiązkowym powinno być Muzeum Luwr, czyli jedno z największych muzeów na świecie, mieszczące się w dawnym pałacu królewskim. Można tam obejrzeć tysiące eksponatów, a w szczególności arcydzieła malarstwa, takie jak „Mona Lisa” Leonardo da Vinci, czy też najwspanialsze dzieła antyczne jak „Nike z Samotraki” i „Wenus z Milo”. Miłośnicy malarstwa impresjonistycznego swoje kroki powinni skierować w kierunku Muzeum Orsay, mieszczącego się w budynku dawnego dworca kolejowego. Znajdują się tam zbiory malarstwa z przełomu XIX i XX wieku, w tym płótna takich mistrzów jak Van Gogh, Monet, Renoir, Gauguin, czy Toulouse-Lautrec. Inne muzea warte odwiedzenia to m.in. Centrum Pompidou ze zbiorami sztuki współczesnej, muzeum na terenie rezydencji królewskiej w Wersalu oraz Muzeum Picassa. 

Zwiedzanie Paryża | AtrakcjeNaWakacje.pl
Katedra Notre-Dame w Paryżu | AtrakcjeNaWakacje.pl

Cuda architektury

Najbardziej rozpoznawalną budowlą Paryża jest Wieża Eiffla, która wieczorami zachwyca niezwykłą iluminacją. Turyści zwiedzający Paryż mają możliwość wspiąć się na szczyt wieży i podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Z góry doskonale widać niezwykły gwiaździsty układ urbanistyczny ulic. Stamtąd można również spojrzeć na wijącą się u stóp Sekwanę oraz liczne zabytki Paryża, w tym bazylikę Sacré-Coeur, wznoszącą się na szczycie wzgórza Montmartre. Fascynaci architektury powinni pamiętać o jednym z najważniejszych zabytków świata, jakim jest gotycka Katedra Notre-Dame. Budowla bardzo ucierpiała podczas pożaru, który miał miejsce w 2019 roku. Jej sylwetkę można na razie podziwiać tylko z zewnątrz. Innym ważnym obiektem Paryża jest Łuk Triumfalny i przylegające do niego Pola Elizejskie, czyli najbardziej reprezentacyjna ulica Paryża. Przykładami niezwykłej architektury paryskiej są także zabytkowe mosty na Sekwanie, w tym najstarszy z nich Pont Neuf. Klimatyczne uliczki oraz budowle najstarszego uniwersytetu we Francji tj. paryskiej Sorbony można podziwiać w Dzielnicy Łacińskiej. Spacerując tam można trafić do zabytkowego Panteonu, miejsca spoczynku zasłużonych Francuzów. Jest tam także pochowana wybitna polska noblistka Maria Curie-Skłodowska. 

Zwiedzanie Paryża | AtrakcjeNaWakacje.pl
Paryż – Łuk Triumfalny | AtrakcjeNaWakacje.pl

Inne atrakcje

Paryż to miasto tętniące życiem i pełne atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Gwarantuje on niezapomniane wrażenia, możliwość obejrzenia z innej perspektywy historycznego centrum miasta i pięknie oświetlonych budowli. Miłośników sztuki i artystycznego klimatu zadowoli z pewnością spacer po Montmartre, a smakoszy usatysfakcjonuje wyjątkowa kuchnia, jaką oferuje Francja.

Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Sprawdź jeszcze
Close
Back to top button
Close