Świat

Wybierasz się na Sardynię? Sprawdź najważniejsze atrakcje Alghero

Sardynia to perła włoskiej turystyki, którą polscy turyści odkryli stosunkowo późno. Liczba gości z Polski odwiedzających tę piękną wyspę systematycznie rośnie dopiero od kilku lat. Sardynia kusi bardzo przyjemnym klimatem, słynie z bajecznych plaż, ale coś dla siebie na pewno znajdą tam także fani zwiedzania zabytków architektury czy cudów przyrody. Jednym z najlepszych punktów wypadowych do odkrywania Sardynii jest miasto Alghero, któremu poświęcamy ten artykuł. Omawiamy w nim największe atrakcje Alghero, czyli must see na mapie zwiedzania Sardynii.

Co warto wiedzieć o Alghero?

Alghero to miasto portowe położone na północno-zachodnim brzegu Sardynii, jedno z największych i najatrakcyjniejszych na wyspie. Zostało założone w XII wieku, natomiast już w połowie czternastego stulecia znalazło się pod panowaniem Katalończyków. Pamiątki z tego okresu zachowały się do dziś i to za ich sprawą Alghero bywa określane mianem „małej Barcelony”.

Alghero bez wątpienia jest miastem, które warto odwiedzić na swoim turystycznym szlaku po Sardynii, a najlepiej zatrzymać się w nim na dłużej, ciesząc się swobodną, portową atmosferą, kosztując sardyńskiej kuchni w lokalnych restauracjach, popijając znakomitym winem produkowanym na wyspie.

Tych atrakcji Alghero nie wolno przegapić!

Alghero i okolice mają do zaoferowania tak wiele, że śmiało można poświęcić kilka dni na poznanie tylko tych najważniejszych atrakcji. Należą do nich przede wszystkim:

  • Mury obronne– wybudowane już w XIII wieku, w znacznej części zachowane do dzisiaj. Są w bardzo dobrym stanie, a w ich bezpośredniej okolicy tętni życie miasta (również nocne).
  • Wieże – Alghero to miasto licznych wież, które górują nad jego panoramą. Warto zajrzeć do niektórych z nich, szczególnie tych, w których prezentowane są znaleziska archeologiczne i pamiątki po średniowiecznych czasach.
  • Marina – piękna marina jest jedną z głównych atrakcji Alghero. Można się do niej wybrać pieszo, podziwiać zacumowane jachty i motorówki, a wieczorem zjeść w jednej z licznych restauracji.

To oczywiście tylko wybrane atrakcje Alghero – ich lista jest znacznie dłuższa i należy na niej umieścić także m.in. Muzeum Korali, z których połowu słynie Alghero.

Jak zwiedzać Alghero?

Zdecydowanie najlepszą wskazówką, jakiej można udzielić osobom po raz pierwszy wybierającym się na Sardynię, jest skorzystanie z oferty lokalnych biur organizujących wycieczki po wyspie. Opieka przewodnika gwarantuje poznanie nie tylko najważniejszych atrakcji Alghero i Sardynii, ale także cennych ciekawostek, zjedzenie posiłku w naprawdę dobrej restauracji, skosztowanie wina z lokalnej winnicy czy odwiedzenie miejsc, do których zwykle nie dociera masowa turystyka.

Szczególnie rekomendowanym biurem jest Alghero Tours, które ma w swojej ofercie wycieczki dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych. Szczegóły sprawdzisz na stronie https://www.algherotours.com/.

Kiedy jest najlepszy czas, aby odwiedzić Sardynię?

Sardynia to destynacja całoroczna. Wynika to przede wszystkim z łagodnego, śródziemnomorskiego klimatu. Nawet w środku zimy temperatura rzadko spada poniżej 10 stopni Celsjusza, a w marcu i w kwietniu potrafi przekroczyć 20 stopni.

Termin pobytu na Sardynii warto uzależnić przede wszystkim od tego, czy lubisz upały i tłumy czy raczej niekoniecznie. Jeśli preferujesz zwiedzanie zabytków bez stania w długich kolejkach, a 30 stopni Celsjusza na termometrach zmusza Cię do przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, to radzimy wybrać się na wyspę wiosną lub jesienią.

Z kolei fanom upałów oraz osobom, które lubią odwiedzać miejsca tętniące życiem, śmiało można polecić wakacyjny pobyt na Sardynii. Lato to gwarancja świetnej pogody (choć uwaga na wysokie temperatury), udanego plażowania i korzystania z pięknej, lazurowej wody w morzu.

Więcej o atrakcjach Alghero oraz o historii tego miasta możesz przeczytać w artykule na stronie https://www.algherotours.com/pl/blogpopolsku/.


Artykuł Sponsorowany
Zdjęcie: materiały prasowe / materiały partnera

Powiązane artykuły

Sprawdź jeszcze
Close
Back to top button
Close