Informacje

„Odmrażanie turystyki”. Jak wygląda podróżowanie w czasie pandemii?

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmieniła oblicze świata praktycznie pod każdym względem – także jeżeli chodzi o podróżowanie. Wiele miejscowości (czy ogólnie krajów) żyło głównie z turystyki i obecnie straciło główne źródło dochodu.

Podróżowanie a COVID

Nie da się ukryć, że w aktualnej sytuacji, entuzjaści wyjazdów postawieni są w trudnej sytuacji, jednak nie jest prawdą, że podróżować nie można w ogóle. Jeżeli przestrzega się obostrzeń narzuconych przez kraj, który zwiedzamy, nie jest to większe zagrożenie niż np. wyjście na zakupy, czy też jazda komunikacją miejską.

Przedpandemiczne realia, które tak dobrze znamy, jeszcze przez jakiś czas nie wrócą, toteż należy dostosować się do pewnych restrykcji i śmiało można podbijać świat. Przed wyjazdem dobrze jest upewnić się, jakie zasady panują w kraju, do którego się wybieramy. Jak wiadomo, niektóre państwa są w tym momencie dość mocno obwarowane obostrzeniami, inne je znoszą. Warto także mieć na uwadze, że sytuacja może w każdej chwili się zmienić. Dobrym krokiem jest wybieranie noclegu w hotelach, które dopuszczają odwołanie rezerwacji bez poniesienia kosztów.

Odmrażanie turystyki | AtrakcjeNaWakacje.pl
„Odmrażanie turystyki” | AtrakcjeNaWakacje.pl

Przepustka ku normalności

Najbardziej rozsądnym wyjściem dla osób chcących podróżować, jest zaszczepienie się. Niezależnie od tego, jakie emocje wywołuje ten, bądź co bądź, dyskusyjny temat, trzeba przyznać, że obecnie to właśnie szczepionki są „przepustką” umożliwiającą swobodne przemieszczanie się po świecie. Warto sprawdzić jakie dany kraj ma restrykcje z tym związane, ponieważ do niektórych państw można wjechać już po pierwszej dawce. Dokumentem świadczącym o zaszczepieniu jest paszport, który można samodzielnie pobrać ze swojego internetowego konta pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl, bądź też poprosić o jego wydrukowanie w punkcie szczepień. Informacje dla turystów odnośnie każdego z państw, obostrzeń tam panujących i warunków wjazdu, można znaleźć na stronie www.gov.pl w zakładce „Ministerstwa”, następnie należy wejść w „Ministerstwo Spraw Zagranicznych”. Informacje tam zawarte są na bieżąco aktualizowane.

Dbajmy o siebie nawzajem

Szczepionka jest dobry wyjściem nie tylko ze względu na własne bezpieczeństwo – chroni również innych. Zdecydowanie się na nią jest mądrą decyzją, która nie tylko umożliwia swobodne przemieszczanie się po świecie, ale także nie naraża podróżujących na przykrości związane z zarażeniem się.

Odmrażanie turystyki | AtrakcjeNaWakacje.pl
„Odmrażanie turystyki” | AtrakcjeNaWakacje.pl

Odkryj Polskę na nowo!

Nasz kraj, choć często niedoceniany nawet przez Polaków, jest piękny. Przez podróżowanie po Polsce, można odkryć uroki dużych miast tętniących życiem oraz tych mniejszych, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej. Opcji jest dużo – warto więc rozważyć choć kilka z nich. Nadmorskie kurorty mają nieopisany urok – możliwość zjedzenia świeżej ryby z Bałtyku, zapach świeżej bryzy morskiej – to wszystko jest nie do opisania. Fenomenu gór nie trzeba nawet tłumaczyć. Są piękne i co ważne, łatwo tam o trzymanie dystansu. Nie trzeba jechać do Austrii, żeby mieć okazję zobaczyć widoki zapierające dech w piersiach.

Pandemia to doskonały czas na odkrycie uroków naszego kraju. Aktywne wakacje w Polsce mogą okazać się niesamowicie satysfakcjonujące i niczym nie odstające od zagranicznych wojaży.

Odmrażanie turystyki | AtrakcjeNaWakacje.pl
„Odmrażanie turystyki” | AtrakcjeNaWakacje.pl

Na podbój świata – podróże po pandemii

Nie da się ukryć, że powrót do normalności jeszcze trochę potrwa. Zamiast czekać na ten moment, nie mając pewności kiedy on nastąpi, przy odrobinie rozważności można podróżować już teraz. Należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych, mieć na uwadze ciągle zmieniającą się sytuację, a wszystko będzie dobrze. Świat czeka na odkrywanie go i prawdziwym entuzjastom podróży pandemia nie stanie na drodze.  

Zdjęcia: pixabay.pl

Powiązane artykuły

Back to top button
Close