Aktywności

Aktywne wakacje nad morzem – jak je spędzić?

Wakacje nad morzem zazwyczaj kojarzą się z wylegiwaniem się na plaży z kolorowym drinkiem w ręku oraz moczeniem stóp w wodzie. Nie każdy jest jednak fanem takiej formy spędzania wolnego czasu. Niektórzy mają w sobie tyle energii, że ciągle muszą być w ruchu, by jakoś ją spożytkować. Pozostaje jeszcze grupa osób, które jeżdżą na wakacje z dziećmi, a jak wiadomo maluchy raczej nie wytrzymają długo spokojnie leżąc na leżaku, bo zwyczajnie zaczną się nudzić. Oto mały poradnik podróżniczy na wakacje dla aktywnych nad morzem zarówno polskim, jak i zagranicznym.

Aktywne wakacje nad polskim morzem

Polskie morze nie zawsze gwarantuje turystom słoneczną i ciepłą pogodę. Jeżeli jednak uda nam się na taką trafić, warto pomyśleć o tym, by spróbować jakiegoś sportu wodnego. Nie ma tu co prawda miejsc, które spokojnie można polecić amatorom nurkowania, czy snorkelingu, ale pasjonaci windsurfingu i kitesurfingu z pewnością będą zadowoleni, podobnie jak wielbiciele żeglarstwa. Należy pamiętać o tym, że sporty te wymagają odpowiedniego ekwipunku, w związku z tym przed wyjazdem dobrze jest się upewnić, czy w pobliżu miejsca, gdzie planujemy się zatrzymać jest wypożyczalnia sprzętów wodnych oraz możliwość skorzystania z opieki profesjonalnego instruktora. Podczas pobytu nad Bałtykiem warto spróbować również takich atrakcji jak jazda na nartach wodnych, czy pływanie na skuterze lub bananie – to świetne atrakcje dla tych, którzy lubią dużą adrenalinę. Alternatywą dla nadmorskich sportów może być wizyta w aquaparku, która sprawi wiele frajdy nie tylko najmłodszym.

Aktywne wakacje nad morzem - jak je spędzić? - AtrakcjeNaWakacje.pl
Aktywne wakacje nad morzem – jak je spędzić? – AtrakcjeNaWakacje.pl

Z kolei dla tych, którzy nie należą do fanów sportu dobrym pomysłem na aktywny wypoczynek może być zwiedzanie. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić, jakie ciekawe miejsca warto zobaczyć w okolicy. Mogą być to zamki, muzea, czy galerie. Będąc nad polskim morzem warto wybrać się również do latarni morskiej, wiele z nich jest udostępnionych dla turystów. Dobrym pomysłem na spędzenie czasu może być także wizyta w fokarium lub papugarni.

Jeżeli pogoda nie pozwala na uprawianie sportów wodnych, ani na zwiedzanie można skorzystać z atrakcji oferowanych przez hotel. Większość z nich umożliwia klientom dostęp do krytego basenu, siłowni, stołu bilardowego, czy kręgielni. Są również specjalne sale zabaw dla dzieci, a niektóre hotele organizują również specjalne programy animacyjne dla najmłodszych, by rodzice mogli spokojnie się zrelaksować.

Aktywne wakacje nad morzem - jak je spędzić? - AtrakcjeNaWakacje.pl
Aktywne wakacje nad morzem – jak je spędzić? – AtrakcjeNaWakacje.pl

Aktywne wakacje nad morzem za granicą

Ciepłe kraje raczej nie powinny zaskoczyć nas pochmurną i deszczową pogodą, ale kiedy planujemy dłuższy urlop leżenie i opalanie się może szybko nam się znudzić. W tym wypadku podobnie jak w przypadku polskiego morza możemy skorzystać ze sportów wodnych. Zagraniczne wybrzeża często charakteryzują się obecnością pięknych raf koralowych, które mogą zainspirować do nauki nurkowania. Warto skorzystać również z lotu paralotnią ciągniętą przez skuter wodny nad brzegiem morza.

Na wielu zagranicznych plażach, szczególnie tych hotelowych organizowane są różne gry, lotki, badminton, czy mecze siatkówki plażowej. Relaks po takim wysiłku fizycznym w pełni słońca na pewno będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Aktywne wakacje nad morzem - jak je spędzić? - AtrakcjeNaWakacje.pl
Aktywne wakacje nad morzem – jak je spędzić? – AtrakcjeNaWakacje.pl

Jeżeli wybieramy się na wakacje z biurem podróży, możemy liczyć na różnego rodzaju wycieczki fakultatywne. Wybór jest zazwyczaj dość szeroki, od zwiedzania ciekawych miejsc, przez wycieczki, na których możemy poznać lokalną kulturę i tradycje, po szalone wyprawy quadami lub jeepami.

Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close