Porady

Wakacje z psem, czyli podróżowanie z pupilem też jest możliwe!

Niemal każdy właściciel czworonoga zgodzi się, że jest on pełnoprawnym członkiem rodziny. Jeśli więc rodzina wybiera się na urlop, pies ma również prawo do odpoczynku w towarzystwie ukochanych mu osób. Oczywiście są miejsca, czy nawet sytuacje utrudnione w kontekście transportu pupila, ale oddany właściciel zawsze znajdzie sposób, by pokonać wszelkie przeszkody. Prawdziwe wakacje – to wakacje z psem.

Jak, więc zaplanować udany urlop z psem?

W pierwszej kolejności wybieramy góry, morze, lub jeziora. Jeśli lubimy aktywne wyjazdy – to wakacje w górach wydają się być idealne. Piękne widoki, długie trasy, i rozsądnie zorganizowane postoje na złapanie oddechu oraz łyk napoju. Oczywiście zawsze należy zabrać ze sobą świeżą wodę i miskę dla pupila, który również chętnie odpocznie na szlaku. Jeśli chcemy wybrać góry, ale bez dniowych wędrówek w niełatwych warunkach – poleca się Bieszczady.

Zwolennicy miejscowości nadmorskich i plaży wybiorą morze. Należy zwrócić uwagę czy plaża, na której zamierza się spędzać większość czasu zezwala na obecność czworonogów. Plażowanie również jest możliwe, jeśli tylko zapewni się psiemu podopiecznemu cień i dostęp do miski z czystą wodą. Większość pupili chętnie korzysta z kąpieli w morzu, jednak należy pilnować, by ten nie pił wody morskiej. Może doprowadzić zwierzę do wymiotów lub nawet odwodnienia.

Jezioro to również dobry pomysł na urlop, a w kraju do dyspozycji mamy Warmię i Mazury, czyli zjawiskowe, i piękne miejsce idealne dla odpoczynku z psem. Jeśli zapada ostateczna decyzja miejsca docelowego podróży podstawową sprawą jest wybranie noclegu, który będzie przyjazny zwierzętom. Większość hoteli wyraża zgodę na nocleg z psem, jednak nie wszystkie, dlatego należy dobrze zweryfikować wybrany. Nawet jeśli korzystamy z poradnika podróżniczego, który wskazuje przy pomocy aplikacji miejsca, gdzie można zabrać psa, zawsze warto dodatkowo zadzwonić i się upewnić. Często hotele przyjazne zwierzętom doliczają dopłatę za nocleg z czworonogiem, jednak są to niskie kwoty – zazwyczaj maksymalnie 50,00 zł za dobę. Istnieją również takie, które nie naliczą żadnej opłaty, a dodatkowo obsługa zaproponuje posłanie hotelowe do pokoju wraz z zestawem misek.

Wakacje z psem, czyli podróżowanie z pupilem też jest możliwe! - AtrakcjeNaWakacje.pl
Wakacje z psem, czyli podróżowanie z pupilem też jest możliwe! – AtrakcjeNaWakacje.pl

Co powinno się spakować na wakacje z psem?

Warto przygotować sobie kartkę, aby niczego nie pominąć. Do podstawowych rzeczy należą miski – jedna przeznaczona na pokarm, druga na wodę. Dobrze jest jednak, nie pakować tej na wodę, lecz mieć ją cały czas w bagażu podręcznym. Jeśli podróż jest długa, trzeba pamiętać, żeby pies pił na postojach. Kolejną rzeczą jest odpowiedni zapas pożywienia na czas wakacji. Koniecznie zabieramy ze sobą również woreczki na psie odchody.

Warto skorzystać z przewodnika turystycznego dedykowanego, wybranemu miejscu, aby zorientować się, gdzie jest najbliższy gabinet weterynaryjny. Takie informacje z pewnością również posiada obsługa miejsca, w którym będzie kwaterunek.

Wakacje z psem, czyli podróżowanie z pupilem też jest możliwe! - AtrakcjeNaWakacje.pl
Wakacje z psem, czyli podróżowanie z pupilem też jest możliwe! – AtrakcjeNaWakacje.pl

Radość ze wspólnych wakacji

Nie trzeba jakoś specjalnie podkreślać plusów, jakie wynikają z wakacji ze swoim ukochanym psem. Oczywiście są hotele dla zwierząt, gdzie można oddać psa na czas naszego pobytu (np: jeśli koniecznie chcemy spędzić dwa tygodnie na tropikalnej wyspie, w hotelu, w którym psów nie akceptują, a nie chcemy narażać pupila na stres związany z przelotem samolotowym). Jednak wspólne wakacje, to nic trudnego w zorganizowaniu, a nad pobytem w miłym miejscu z podopiecznym czworonogiem nie trzeba się rozpisywać. Po prostu czysta radość i przyjemność z obecności pupila, i możliwości wspólnego relaksu.

Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close