Polska

Wrocław – nie tylko mosty i krasnale

Wrocław jest wymieniany jako jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Choć słynie z dużej liczby mostów i rzeźb krasnali, to ma do zaoferowania znacznie więcej atrakcji turystycznych. Od przytulnych miejskich uliczek, przez smakowitą kuchnię, po nowoczesne muzea – tutaj każdy znajdzie coś interesującego. Wrocław atrakcje oferuje różnorodne, zarówno dla turystów biznesowych, jak i rodzin z dziećmi czy zakochanych par. Jeżeli chcesz poznać najlepsze atrakcje Wrocławia, skorzystaj z naszego mini-przewodnika. Poniżej przedstawiamy najważniejsze miejskie zabytki, których nie możesz przegapić!

Stare Miasto

Najlepiej zwiedzanie Wrocławia rozpocząć od jego serca, czyli od starego miasta. Na hasło Wrocław rynek staromiejski jako pierwszy pojawi nam się przed oczami. To tutaj znajdziemy najcenniejsze historyczne zabytki – gotycki ratusz z charakterystyczną wieżą, kolorowe kamienice oraz monumentalny kościół św. Elżbiety. Spacerując po brukowanych uliczkach, nie sposób pominąć głównej siedziby Uniwersytetu Wrocławskiego ze wspaniałymi Aula Leopoldina oraz salą muzyczną Oratorium Marianum z XVIII wieku. Kierując się na południe, dotrzemy do Panoramy Racławickiej, czyli rotundy kryjącej słynny obraz Jana Styki i Juliusza Kossaka. Przed udaniem się w dalszą drogą, warto wstąpić do zabytkowej Hali Targowej, pełnej lokalnych produktów i rzemiosła artystycznego. Nie znajdziecie lepszego miejsca na zakup tradycyjnych pamiątek!

Wrocław - Rynek | AtrakcjeNaWakacje.pl
Wrocław – Rynek | AtrakcjeNaWakacje.pl

Ostrów Tumski

Na drugim miejscu listy pt. „co zwiedzić we Wrocławiu” znajduje się Ostrów Tumski. Jest to najstarsza część Wrocławia z reliktami pochodzącymi z X wieku. Kiedyś był wyspą, dziś z miastem łączą go Wrocławskie mosty, w tym Most Tumski, zwany też mostem zakochanych, a to dzięki zawieszonymi na znak miłości kłódkom z imionami zakochanych osób. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej romantycznych i spokojnych miejsc we Wrocławiu.

Wrocław - Ostrów Tumski | AtrakcjeNaWakacje.pl
Wrocław – Ostrów Tumski | AtrakcjeNaWakacje.pl

Hala Stulecia

Hala Stulecia to jedno z największych arcydzieł współczesnej architektury, które w 2006 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Otwarta w 1913 roku, olbrzymia hala wystawowa powstała w nowatorskiej, jak na tamte czasy technice żelbetowej, stając się największym tego typu obiektem na świecie. Bryła budynku mierzy 42 metry, zaś średnica kopuły wynosi aż 65 metrów. To sprawia, że na widowni i płycie może pomieścić się nawet 10 tysięcy osób! Kompleks Hali Stulecia jest do dzisiaj miejscem największych wystaw, konferencji biznesowych czy wydarzeń kulturalnych. Na terenach wystawowych znajdują się również inne ciekawe obiekty, jak Ogród Japoński czy Park Szczytnicki z jednym ze znaków Wrocławia, jakim jest stalowa Iglica. Wieczorem nie można przegapić multimedialnego widowiska świetlno-muzycznego, które oferuje największa fontanna we Wrocławiu, i jedna z największych fontann w Europie. Jeżeli nie wiecie co zobaczyć we Wrocławiu, to fontanna Wrocław i ten magiczny pokaz rozwieje wasze wątpliwości.

Wrocław - Hala Stulecia| AtrakcjeNaWakacje.pl
Wrocław – Hala Stulecia| AtrakcjeNaWakacje.pl

Afrykarium

Tuż obok terenów wystawowych, znajduje się unikalne miejsce – wrocławskie ZOO z oceanarium poświęconym wyłącznie afrykańskiej faunie. W specjalnie przystosowanym budynku można spotkać żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, rekiny, krokodyle oraz wiele innych stworzeń. Jeżeli planujesz wyjazd z dziećmi, to oceanarium Wrocław będzie pozycją obowiązkową w programie wycieczki.

Wrocław - ZOO - Afrykarium | AtrakcjeNaWakacje.pl
Wrocław – ZOO – Afrykarium | AtrakcjeNaWakacje.pl

Wrocławskie Krasnale

A jakie atrakcje turystyczne Wrocław oferuje dla osób poszukujących alternatywnych tras wycieczek? Mamy chociażby spacer śladami wrocławskich krasnali – bawiąc się w Sherlocka Holmesa, przy pomocy mapy szukamy tych małych stworków, a przy okazji zyskujemy wiedzę na temat samego miasta i jego historii. Jeżeli potrzebna jest fajna i oryginalna rozrywka Wrocław pod tym względem nie ma sobie równych.

Wrocław - Wrocławskie Krasnale | AtrakcjeNaWakacje.pl
Wrocław – Wrocławskie Krasnale | AtrakcjeNaWakacje.pl

Na pytanie „Wrocław – co zwiedzić?„, nie ma prostej odpowiedzi. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy podążać śladami burzliwej historii, odkrywać nowe punkty kulinarne, albo zagłębić się w jedną z urokliwych uliczek i chłonąć magiczną atmosferę miasta. A to tylko niektóre ciekawe miejsca – Wrocław to studnia bez dna – tutaj nie sposób się nudzić. Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom planowanie wycieczki nie będzie łatwiejsze!

Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close