Aktywności

4 miejsca, gdzie możesz znaleźć kolegów

Znaleźć kolegów wcale nie jest tak trudno. Trzeba jedynie wyjść z domu i otworzyć się na inne osoby. Pomóc w tym mogą przykładowo kolonie młodzieżowe za granicą, chociaż nie tylko. Z tego artykułu dowiesz się, w jakich miejscach można poznać nowych ludzi, którzy być może będą skłonni do tego, by się zaprzyjaźnić.

Wyjazdy zagraniczne jako sposób na poznanie nowych ludzi

Jednym ze sposobów na to, by znaleźć nowych kolegów, są kolonie młodzieżowe za granicą. Pozwala to nie tylko poćwiczyć umiejętności językowe, ale również poznać ludzi zza granicy. Oprócz tego większość czasu spędza się oczywiście z osobami, które także biorą udział w wyjeździe organizowanym, co daje okazję do zawarcia przyjaźni nawet na całe życie. Wakacyjne obozy młodzieżowe za granicą można odbywać w najróżniejszych krajach świata – w Grecji, Czarnogórze, Izraelu, Holandii, we Włoszech czy w Wielkiej Brytanii.

Wyjazdy w góry i wspólne wędrówki wakacyjne

Dobrym pomysłem, żeby znaleźć przyjaciół, są wakacyjne obozy młodzieżowe. W ich trakcie łatwo o poznanie nowych kolegów, ponieważ wówczas:

  • osoby, które biorą udział w wędrówkach są w zbliżonym wieku, a więc często mają podobne problemy,
  • ludzie o takich samych pasjach są zebrani w jednym miejscu i chętniej wchodzą w interakcje,
  • wakacyjne obozy młodzieżowe wymagają wykonywania różnych zadań razem czy wspólnego spożywania posiłków, co stwarza wiele okazji do zainicjowania rozmowy.

Warsztaty tematyczne dotyczące interesujących dziedzin

Doskonałym pomysłem, żeby znaleźć osoby o wspólnych zainteresowaniach, są wakacyjne warsztaty tematyczne, podczas których można zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Najlepiej, jeżeli zajęcia będą wymagały pewnej dozy kooperacji – mogą odbywać się przykładowo podczas wspólnej wędrówki. W przypadku wyboru warsztatów w formach akademickich, kiedy grupa zajmuje miejsca w ławkach, ilość okazji do interakcji może być ograniczona.

Półkolonie jako idealny zamiennik dla zwykłych kolonii

Często zdarza się tak, że zarówno młodzież, jak i dorośli nie chcą wybierać się na kolonie w pełnym wymiarze godzin. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być sporo – od dużej ilości zajęć na miejscu, przez prywatne zobowiązania, stan zdrowia czy introwertyzm i skłonność do zmęczenia przy zbyt dużej częstotliwości spotkań towarzyskich. Wówczas idealnym wyborem są półkolonie.

Podczas półkolonii organizowane są warsztaty tematyczne w umówionym miejscu. Mogą one dotyczyć aktywności artystyczno-plastycznych, muzyczno-tanecznych czy sportowych. Wszystko zależy od wieku i preferencji osób, które biorą udział w półkoloniach. Dużą część takich zajęć stanowią ćwiczenia integracyjne i zapoznawcze, szczególnie w pierwsze dni. To pozwala uczestnikom lepiej się poznać, otworzyć się na siebie nawzajem i zainicjować rozmowę lub wspólne wykonywanie czynności związanych z tematem wybranych zadań.

Obozy wędrowne w góry, jak również kolonie młodzieżowe za granicą, warsztaty i półkolonie organizuje Fundacja Na Szlaku. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem obozywedrowne.com.


Artykuł Sponsorowany
Zdjęcie: materiały prasowe / materiały partnera

Powiązane artykuły

Back to top button
Close