AktywnościPorady

Podróż w pojedynkę – może być naprawdę niezwykła

Podróże często kojarzą się nam z czasem spędzonym z rodziną, przyjaciółmi, bądź znajomymi. Mało kto podróżuje w pojedynkę. Mimo to coraz więcej osób decyduje się na wycieczki solo. Bo czy warto czekać aż ktoś dołączy do nas i przeżyje z nami przygodę życia? Jak się okazuje podróżowanie w towarzystwie wcale nie jest wyznacznikiem spędzenia niezapomnianych chwil i zwiedzenia ciekawych miejsc.

Wycieczki przyjazne singlom

W internecie coraz więcej roi się stron proponujących wycieczki dla osób indywidualnych. Można wykupić wakacje dla singli, czy też wycieczki całoroczne – w święta, długie weekendy, Sylwestra oraz inne imprezy odbywające się w Polsce oraz za granicą. Biura turystyczne tworzą wyspecjalizowany program dedykowany singlom. Oferta zawiera pokoje jednoosobowe, imprezy i atrakcje dla samotnych oraz ewentualną możliwość poznania kogoś. 

Samotne przyciąganie

Gdy podróżujesz w pojedynkę stajesz się interesujący dla ludzi, których spotykasz na swojej drodze. Z racji samotnego podróżowania single niejednokrotnie sprawiają wrażenie zagubionych i potrzebujących pomocy. Daje to taki efekt, iż wyprawa w pojedynkę nabiera więcej smaku i daje Ci możliwość poznania kogoś, kogo już pewnie nigdy w życiu nie zobaczysz.

Plusy podróżowania w pojedynkę

Samotne wyprawy mogą być korzystne. Sam decydujesz czy to będą wakacje dla aktywnych, czy dla leniuchów, czy wybierasz się na weekend w góry czy na tydzień do ciepłych krajów, martwisz się tylko o swoje bezpieczeństwo, nie zastanawiasz się nad tym czy możesz coś zjeść nie dostając przy tym alergii, w różnych sytuacjach nie musisz wybierać pomiędzy sobą, a kimś, cieszysz się spokojem i otaczającą ciszą.

Podróż w pojedynkę - też może być niezwykła -AtrakcjeNaWakacje.pl
Podróż w pojedynkę – też może być niezwykła -AtrakcjeNaWakacje.pl

Gdzie na wakacje?

Oferta wakacyjna dla singli nie różni się praktycznie niczym od oferty wakacyjnej dla grupy. Każdy singiel ma prawo spędzać czas tam gdzie ludzie podróżujący w towarzystwie. Będąc samotnikiem możesz wybrać się na wycieczkę w góry, możesz wyjechać nad morze, czy też za granicę. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł zwiedzać inne miasta, stolice i zabytki. Możesz oglądać cuda świata tworzone przez naturę i człowieka. Ciekawe miejsca są dosłownie wszędzie. Masz możliwość zorganizować sobie aktywny wypoczynek, a gdy tylko najdzie Cię ochota możesz zarezerwować sobie spokojny odpoczynek w spa w dowolnym miejscu na ziemi.

Poradnik wakacyjny dla singli

Dobrze jest zainwestować w poradnik podróżniczy, który będzie Cię wspierał na każdym etapie wycieczki. Gdy nie będziesz miał możliwości zweryfikowania informacji wśród ludzi, a na horyzoncie nie pojawiają się żadne informacje dla turystów to zawsze w Twoim plecaku będzie znajdował się ogólny informator.

Podróż w pojedynkę - też może być niezwykła -AtrakcjeNaWakacje.pl
Podróż w pojedynkę – też może być niezwykła -AtrakcjeNaWakacje.pl

Wakacje dla singli wcale nie muszą być przerażające. Głośno mówi się, że w grupie jest raźniej i bezpieczniej, natomiast w pojedynkę można narazić się na niebezpieczeństwo. Nie do końca tak to wygląda. Tutaj ważnymi aspektami zdają się być pewność siebie, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych i ogólne nastawienie do świata. Jeżeli jesteś osobą zalęknioną, negatywnie patrzącą na świat, często stresującą się nieadekwatnie do sytuacji, to może na początek spróbuj podróży w towarzystwie.

Podczas samotnej podróży zachowuj zasady trzymania dokumentów, pieniędzy i wartościowych rzeczy przy sobie. Staraj się nie mieć cennych przedmiotów na wierzchu, ponieważ przyciągają one oko potencjalnego złodzieja.

Pamiętaj o zawsze naładowanym telefonie komórkowym i ewentualnym dodatkowym powerbanku. W miarę możliwości informuj rodzinę czy przyjaciół o swoim aktualnym miejscu pobytu.

W miarę swoich umiejętności staraj się nie zwracać na siebie szczególnej uwagi, aby nie doprowadzać do możliwości ściągnięcia na siebie ewentualnych problemów.

Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close