Porady

Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, czyli senior w podróży

Seniorzy coraz chętniej odkrywają uroki życia na emeryturze. Ciekawe miejsca w Polsce i na świecie oraz chęć ich odkrywania sprawiają, że seniorzy chętnie opuszczają swoje mieszkania wakacyjną porą w poszukiwaniu przygód. Oto wakacyjny poradnik dla każdego seniora.

Góry, morza, jeziora

Niektórzy seniorzy szukają miejsc spokojnych, idealnych do odpoczynku. Inni wręcz przeciwnie – im więcej w okolicy się dzieje, tym dla nich ciekawiej. Spośród tradycyjnych, wakacyjnych kierunków seniorzy mają do wyboru naprawdę wiele miejsc, które z jednej strony mogą tętnić życiem, z drugiej zaś pozwolić starszym osobom zaszyć się w ciszy i spokoju. Podróżowanie na emeryturze to przede wszystkim odkrywanie nowych, nieznanych miejsc i atrakcji. Bez obowiązku opiekowania się dziećmi, emeryci mogą skupić się wyłącznie na własnych potrzebach. Dla uwielbiających aktywne wakacje, ciekawym pomysłem są góry – górskie szlaki ciągle kryją w sobie coś tajemniczego i pięknego. Seniorzy, którzy wolą wygrzewać się słońcu lub spacerować brzegiem plaży powinni wybrać się nad morze. Tymczasem ci, którzy poszukują spokojnych miejsc na żeglugę czy kontakt z naturą, jako wakacyjną destynację powinni obrać jeziora i udać się np. na Mazury. 

Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, czyli senior w podróży | AtrakcjeNaWakacje.pl
Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, czyli senior w podróży | AtrakcjeNaWakacje.pl

Wakacje dla seniora – w Polsce czy za granicą?

Starsze osoby często nie czują się na siłach, aby jeździć na wakacje za granicą. Problemem w ich przypadku jest bariera językowa. Tymczasem w krajach ościennych bez problemu można porozumieć się w języku polskim, natomiast w dalszych krajach seniorzy często mają do dyspozycji rezydenta, który załatwi za nich sprawy formalne dotyczące pobytu (jeśli podróżują przez biuro podróży) lub wystarczy odrobina dobrych chęci, aby porozumieć się z miejscowymi, którzy zwykle są bardzo otwarci na ludzi. Podróżowanie dla seniorów po Europie i po całym świecie to oferta wielu biur podróży, które wychodzą naprzeciw potrzebom osób starszych. Tymczasem wakacje w Polsce wcale nie muszą być nudne i drogie. Nasz kraj kryje wiele ciekawych miejsc z historią bądź inspirowanych naturą. Tanie wakacje w Polsce można bez większego problemu znaleźć poza sezonem, jednak i w sezonie sporo obiektów noclegowych oferuje różnego rodzaju zniżki dla osób starszych.

Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, czyli senior w podróży | AtrakcjeNaWakacje.pl
Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, czyli senior w podróży | AtrakcjeNaWakacje.pl

Wycieczki objazdowe dla seniorów

Seniorzy mogą także skorzystać z wycieczek objazdowych, jeżeli chcą zwiedzić interesujące miejsca i obiekty wraz z przewodnikiem. Wycieczki objazdowe są bardzo kuszącą formą podróżowania dla osób, które uwielbiają zwiedzać i odkrywać nowe miejsca. Niemniej jednak powinny z nich korzystać osoby, których stan zdrowia na to pozwala, ze względu na długi czas, jaki trzeba spędzić w autokarze. Wczasy dla seniora w formie wycieczki objazdowej to doskonały sposób na zwiedzenie kawałka świata – tego typu wycieczki organizowane są głównie do krajów europejskich ze względu na konieczność dojazdu autokarem. Czasami jednak można znaleźć oferty, które proponują seniorom także dalsze podróże – na przykład odkrywanie Ameryki Południowej czy Azji z przewodnikiem, który zabierze nas w najgłębsze zakątki tajemniczych lądów.

Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close