Porady

Czy warto korzystać z ofert „Wakacje Last Minute”?

Okazyjna cena, egzotyczna destynacja, 5-gwiazdkowy hotel… Brzmi jak wymarzona oferta wakacyjna. Tanie wakacje za granicą mogą okazać się wspaniałą przygodą. Aby tak się stało, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Spontaniczna czy przemyślana decyzja?

Każdy potrzebuje czasem odrobiny szaleństwa. Wakacje last minute mogą być niezapomniane zarówno z dobrych, jak i ze złych powodów. I właśnie dlatego, że decyzję o wyborze podejmujemy tuż przed wylotem, należy dopuścić do głosu rozsądek.

Przede wszystkim należy sprawdzić, co zawiera umowa z biurem podróży. Czy cena obejmuje także bilety lotnicze i opłaty lotniskowe? W jakim hotelu wylądujemy? Jak ten hotel wygląda w rzeczywistości? Przeglądany przez nas poradnik wakacyjny będzie zawierał tylko najkorzystniej przedstawiające hotel zdjęcia. Jakie posiłki nam przysługują? W jakich godzinach są serwowane i czy mają formę bufetu, czy może nasz wybór jest ograniczony do przygotowanego przez obsługę talerzyka? A może wyżywienie nie wchodzi w skład oferty? Warto zasięgnąć języka na forach, czy na grupach dla turystów i dowiedzieć się, czego możemy się spodziewać po przyjeździe na miejsce.

Czy warto korzystać z ofert "Wakacje Last Minute"? | AtrakcjeNaWakacje.pl
Czy warto korzystać z ofert „Wakacje Last Minute”? | AtrakcjeNaWakacje.pl

All inclusive w ofercie “last minute”

Co zawiera oferowany pakiet all inclusive? Czy jest to standardowy all inclusive czy może jego okrojona wersja all inclusive soft? “Open bar” niekoniecznie oznacza, że w cenie możemy zamówić drinki takie jak Long Island Iced Tea czy Mai Tai, które zawierają większą ilość alkoholu. Może także okazać się, że do dyspozycji mamy tylko dwa rodzaje alkoholu, których w dodatku nie lubimy.

Bezpieczne wakacje za granicą

Najczęściej oferowane wakacje last minute dotyczą popularnych kierunków turystycznych. Grecja, Włochy czy Hiszpania – podróże do tych krajów ma w ofercie prawie każde biuro podróży, a informacje dla turystów są przedstawione w taki sposób, że nasza podróż rozpoczyna się już podczas czytania poradnika podróżniczego.

Ze względu na zmieniającą się na świecie sytuację polityczną, nie wszędzie jest bezpiecznie. Kierunki, gdzie bezpieczeństwo stoi pod znakiem zapytania to między innymi Egipt i Turcja. Można zadać w tym miejscu pytanie: dlaczego w takim razie jest tak wiele ofert wycieczek do tych krajów? Odpowiedź jest prosta. Na miejscu niejednokrotnie okazuje się, że właśnie ze względów bezpieczeństwa, jesteśmy ograniczeni do przebywania w hotelu, lub zwiedzania tylko i wyłącznie z przewodnikiem, który zaprowadzi nas w bezpieczne, ale komercyjne miejsca. Nie jest to dobre rozwiązanie dla miłośników zwiedzania na własną rękę.

Czy warto korzystać z ofert "Wakacje Last Minute"? | AtrakcjeNaWakacje.pl
Czy warto korzystać z ofert „Wakacje Last Minute”? | AtrakcjeNaWakacje.pl

A co z pogodą?

No właśnie. Na wakacje w ciepłe miejsca nie jedzie się przecież po to, aby siedzieć w hotelu. Warto sprawdzić i upewnić się, że oferta last minute, którą jesteśmy zainteresowani obejmuje czas, który gwarantuje nam pogodę odpowiednią dla wymarzonego wypoczynku. Dla przykładu, w Grecji na gwarantowaną słoneczną pogodę możemy liczyć od początku maja do końca września. To zresztą najlepszy czas dla lubiących dobrą pogodę i przystępne ceny. Morze jest fantastycznie wygrzane po gorącym sierpniu, a ze względu na koniec sezonu na wyspach możemy liczyć na przeceny i dodatkowe rabaty.

Czy warto korzystać z ofert "Wakacje Last Minute"? | AtrakcjeNaWakacje.pl
Czy warto korzystać z ofert „Wakacje Last Minute”? | AtrakcjeNaWakacje.pl

Zdecydowanie niższa cena w opcji “last minute”

Wakacje w opcji “last minute” posiadają swoje plusy i minusy. Plusem zdecydowanie jest to, że nasze wakacje są w pełni zaplanowane od A do Z. Nie musimy osobno wyszukiwać hotelu, wyżywienia, biletów lotniczych i dodatkowych atrakcji. Decydującą rolę odgrywa tu także cena, która w opcji “last minute” jest zdecydowanie niższa niż wycieczki kupowane z dużym wyprzedzeniem. Zaletą zakupu wycieczki Last Minute w biurze podróży jest także bezpieczeństwo, ponieważ to ono czuwa nad wszelkimi aspektami formalnymi i w razie jakichkolwiek pytań można liczyć na pomoc doradcy. Natomiast minusem dla niektórych osób może być fakt, że decyzje o wyjeździe trzeba podjąć bardzo szybko. Czasem może to być nawet kilka dni przed wylotem. Jest to jednak dobra opcja dla osób, które nie boją się spontaniczności, a chcą nieco zaoszczędzić.

Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close