Polska

Roztocze – atrakcje, których nie możesz ominąć!

Czy w Polsce istnieją nadal miejsca, które są piękne, atrakcyjne turystycznie, ale jednocześnie na tyle mało popularne, że nie ma tam tłumów turystów? Brzmi to jak misja niemożliwa do spełnienia? Niekoniecznie. Na wschodzie Polski, wśród przepięknych lasów, w atmosferze sielskości i bliskości z naturą można odpocząć na Roztoczu. Ten region ma turystom wiele do zaoferowania. 

Roztocze - atrakcje, których nie możesz ominąć
Krasnobrud – Roztocze | AtrakcjeNaWakacje.pl

Spędź wakacje na Roztoczu

Region ten oferuje szereg atrakcji zarówno dla amatorów zwiedzania historycznych miejsc, fanów aktywnego wypoczynku, jak i rodzin z dziećmi. Brak dużych kurortów gwarantuje jednocześnie upragniony spokój, ponieważ nie ma ryzyka, że spotkamy tłumy turystów skupionych w jednym miejscu. 

Roztocze to przede wszystkim Roztoczański Park Narodowy. To iście zielona kraina, bo aż w 94% porośnięta przez lasy. Czyni to park najbardziej zalesionym obiektem tego typu w Polsce. Unikatowość tego terenu jest tym większa, że zamieszkuje go aż 360 gatunków zwierząt. Można je podglądać w ich naturalnym środowisku, jeśli tylko wykażemy się cierpliwością. Wizytę w parku narodowym warto rozpocząć od zapoznania się z ekspozycją w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Zwierzyńcu. Po zaczerpnięciu dawki wiedzy, zapoznaniu się z historią tego terenu i zaopatrzeniu w mapy możemy ruszyć na jedną z wielu tras turystycznych prowadzących przez zielone tereny. Jedna z ciekawszych to wycieczka na Bukową Górę, skąd rozpościera się przepiękna panorama na okolicę. 

Roztocze - atrakcje, których nie możesz ominąć
Bukowa Góra – Roztocze | AtrakcjeNaWakacje.pl

Absolutnym cudem przyrody i unikatem w skali kraju jest Wąwóz lessowy w Kawęczynku. Ten geologiczny obiekt można zwiedzać zarówno podczas pieszych, jak i rowerowych wycieczek. Wąwóz to prawdziwy, naturalny labirynt pełen zakamarków. Dobrze oznakowana sieć szlaków nie pozwala się jednak w nim zgubić. 

Jeśli nie przyroda, to co?

Dla turystów poszukujący inny atrakcji niż spędzanie czasu na łonie natury Roztocze ma równie bogatą ofertę. Najmłodszych zapewne zaciekawi Etno Roztocze, ekologiczny park rozrywki z szeregiem atrakcji. Kompleks składa się z ogrodu zabaw, pracowni, kafejki i sklepiku. Oprócz stałych atrakcji obiekt organizuje regularnie warsztaty tematyczne, które ogłasza na swojej stronie i facebooku.

Amatorzy relaksu nad wodą i plażowania z pewnością chętnie wybiorą się nad Zalew w Krasnobrodzie. Wydzielona, strzeżona piaszczysta plaża zachęca do odpoczynku, a okoliczne liczne ścieżki do spacerów i rowerowych wypraw. Bogata baza noclegowa kusi, aby zatrzymać się tu nieco dłużej. Na tym nie kończą się jednak wodne atrakcje Roztocza. Wartki nurt rzeki Wieprz to idealne miejsce na spływy kajakowe. Najczęstszym punktem startowym jest Szczebrzeszyn, a długość trasy można dopasować do swojej kondycji i możliwości. 

Roztocze - atrakcje, których nie możesz ominąć
Spływy kajakowe – Roztocze | AtrakcjeNaWakacje.pl

Rozkochaj się w Roztoczu

Roztocze to zarówno atrakcje na wakacje, jak i krótkie weekendowe wypady. Relaks wśród przyrody, wodne atrakcje, mnóstwo sposobów na aktywne spędzanie czasu są gwarancją udanego wypoczynku. Gdy zapragniemy nieco miejskiego zgiełku możemy zajrzeć do Zamościa, stolicy regionu. Roztocze to morze możliwości na atrakcyjne spędzenie czasu. 

Zdjęcia: Pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close