Polska

Noclegi Gdańsk – przy plaży i molo lub niedaleko latarni morskiej

Jest wiele powodów, by na miejsce letniego urlopu wybrać Gdańsk. Noclegi w stolicy województwa pomorskiego docenią zarówno miłośnicy wielkomiejskich rozrywek, eleganckich restauracji i dyskotek do białego rana, jak i osoby, które chcą wypocząć nad Morzem Bałtyckim. Wystarczy wynająć apartament Gdańsk niedaleko plaży, molo lub latarni morskiej.

Noclegi nad Morzem Bałtyckim to wciąż jedna z najpopularniejszych form urlopu wybieranych w naszym kraju. Wśród wielu nadbałtyckich miast i miasteczek uwagę tysięcy turystów co roku przyciąga Gdańsk. Stolica województwa zapewnia wszystkie atrakcje typowe dla wielkich miast i wyjątkowy komfort wypoczynku. Bez problemu można tam wynająć nowoczesne, świetnie urządzone apartamenty Gdańsk Przy Plaży lub Gdańsk Nadmorze, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Gdańsk to również świetne miejsce na urlop dla osób, które chcą skorzystać z różnych atrakcji typowych dla nadmorskich miejscowości.

Apartamenty Gdańsk – przy jednej z wielu plaż

Gdańsk jest miastem, które może poszczyć się kilometrami pięknych, piaszczystych plaż – rozciągają się one od Jelitkowa graniczącego z Sopotem po Orle na Wyspie Sobieszewskiej. W sezonie w granicach administracyjnych miasta funkcjonuje siedem strzeżonych kąpielisk, w tym sześć posiadających certyfikat Błękitnej Flagi, przyznawanej plażom bezpiecznym i czystym.

I tak doskonale skomunikowana z resztą miasta jest plaża Jelitkowo – zaledwie kilka minut spacerem od niej znajdują się pętla tramwajowa i przystanki autobusowe. W sąsiedztwie kąpieliska usytuowany jest park. Dla aktywnych przeznaczona jest plaża na Stogach – można tam skorzystać z placu zbaw, boisk do gry w siatkówkę i piłkę nożną. Jeśli ktoś woli ciszę i spokój, powinien wybrać plażę Sobieszewo – wzdłuż niej biegnie szlak turystyczny, a w lesie obok plaży znajduje się rezerwat przyrody Ptasi Raj.

Gdańsk – nocleg blisko morza i molo

Jeśli komuś zależy na poczuciu prawdziwie nadbałtyckiego klimatu, może zdecydować się na apartament w Gdańsku położony niedaleko tamtejszego molo. Znajduje się ono w dzielnicy Brzeźno, na najpopularniejszej i najbardziej obleganej przez turystów plaży miejskiej. Pierwsze molo w Brzeźnie powstało w 1900 r. i miało 100 metrów długości, ale zostało zlikwidowane. To obecne budowano w latach 1993-1996 o kilometr dalej na północny-zachód. Ma 136 metrów długości i ponad 7 metrów szerokości.

Molo w Brzeźnie to idealne miejsce, by podziwiać piękną panoramę Zatoki Gdańskiej. Prowadzi do niego zarówno deptak, jak i droga rowerowa, a na samym molo i wzdłuż ścieżek znajduje się wiele ławeczek, na których można przysiąść i podziwiać okolicę.

Gdańsk – apartamenty niedaleko Latarni Nowy Port

Bez względu na to, czy ktoś decyduje się na tanie noclegi Gdańsk w prywatnych kwaterach, czy komfortowe i nowoczesne apartamenty nad morzem w Gdańskuw przystępnych cenach, koniecznie musi odwiedzić Latarnię Morską Nowy Port. Została ona zbudowana w latach 1893-1984, była pierwszą latarnią na Bałtyku, w której używano światła elektrycznego. To właśnie z niej 1 września 1939 r. padł strzał będący sygnałem dla okrętu „Schleswig-Holstein” do rozpoczęcia ataku na Westerplatte.

Kiedy w 1984 r. w gdańskim Porcie Północnym oddano do użytku nową latarnię, ta została wyłączona. Obecnie pozostaje ona w rękach prywatnego właściciela, który wyremontował ją i w 2004 r. udostępnił zwiedzającym.

Jak widać, Gdańsk to miasto, które oferuje turystom różne możliwości wypoczynku – od beztroskiego leniuchowania na plaży, przez spacery brzegiem morza, rowerowe przejażdżki aż po zwiedzanie interesujących miejsc. Możliwości jest mnóstwo!


Artykuł Sponsorowany
Zdjęcie: materiały prasowe / materiały partnera

Powiązane artykuły

Back to top button
Close