AktywnościPolska

Przyjemne i ciekawe, polskie szlaki górskie

Aktywne wakacje to jedna z form spędzenia wyczekiwanych, wolnych dni. Wędrówki górskimi szlakami są doskonałym przykładem aktywnego wypoczynku, który nie tylko wpływa doskonale na kształtowanie kondycji, ale też pozwala odetchnąć świeżym, górskim powietrzem. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, wędrówki górskimi szlakami tworzą okazję do wykonania wyjątkowych fotografii, które ozdobią domową galerię niepowtarzalnymi widokami. 

Przyjemne i ciekawe, polskie szlaki górskie | AtrakcjeNaWakacje.pl
Przyjemne i ciekawe, polskie szlaki górskie – PIENINY | AtrakcjeNaWakacje.pl

Polskie góry oferują niezwykle malownicze widoki, jednak by cieszyć się widokiem panoram, trzeba zadać sobie odrobinę (lub trochę więcej) trudu, wędrując jednym ze starannie zaplanowanych szlaków. Polskie szlaki górskie to ogromne zróżnicowanie poziomów trudności oraz czasu, który należy poświęcić na wycieczkę. Rezultaty w postaci wspaniałych widoków, ukazujących panoramę Tatr, Beskidów lub Sudetów są bezcenne. Rezerwuj noclegi w górach i ruszaj, pamiętając, że nawet latem pogoda w górach bywa kapryśna. Nie zapominaj o odpowiednim przygotowaniu, czyli obuwiu, odzieży i zapasie prowiantu.

Szlaki turystyczne Tatry – dla miłośników wspinaczki i wyjątkowych wrażeń 

Wczasy w Polsce? Obowiązkowo odwiedź Tatry, ale pamiętaj, że wakacje w Tatrach nie będą należały do leniwych. Koniecznie musisz pokonać trasę od Morskiego Oka do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Szpiglasową Przełęcz. Aby zobaczyć wszystkie, malownicze, tatrzańskie jeziora oraz najwyższy wodospad, koniecznie pokonaj malowniczą trasę Doliną Roztoki. Choć jest uczęszczana tłumnie przez turystów – zachwyca urokliwością. W niektórych miejscach konieczne mogą być łańcuchy. Jeżeli zastanawiasz się gdzie w góry, aby zakosztować wyższego poziomu wędrówek, Tatry są najwyższym poziomem. Orla Perć to szlak, przebiegający pomiędzy Przełęczą Krzyżne, a Przełęczą Zawrat na wysokości ponad 2000 m. n.p.m. Pięciokilometrowa grań to prawdziwe wyzwanie dla doświadczonych, doskonale wyposażonych miłośników wędrówek wysokogórskich. Doskonałym wstępem mogą być Czerwone Wierchy.

Przyjemne i ciekawe, polskie szlaki górskie | AtrakcjeNaWakacje.pl
Przyjemne i ciekawe, polskie szlaki górskie – TATRY | AtrakcjeNaWakacje.pl

Poradnik turystyczny, czyli które, górskie szlaki warto przejść latem?

Niejeden poradnik turystyczny przedstawia dokładną specyfikację tras górskich, które należy dostosowywać do swoich umiejętności i kondycji. Jeżeli chcesz zobaczyć panoramę Beskidu Żywieckiego i Beskidu Śląskiego wraz z Jeziorem Żywieckim w dole, koniecznie poznaj szlak na Skrzyczne. Szlaki w Bieszczadach należą do propozycji dla osób ceniących spokojne, długie wyprawy o niższym poziomie trudności. Do najpopularniejszych bieszczadzkich szlaków należą: Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska, szlak na Tarnicę, Smerek, droga na Małą i Wielką Rawkę, Bukowe Berdo czy Rozsypaniec i Halicz.

Przyjemne i ciekawe, polskie szlaki górskie | AtrakcjeNaWakacje.pl
Przyjemne i ciekawe, polskie szlaki górskie – BIESZCZADY | AtrakcjeNaWakacje.pl

Jeżeli oprócz wędrówki uwielbiasz tajemnice, legendy i opowieści, koniecznie poznaj szlaki Gór Świętokrzyskich, w których z wieloma miejscami wiążą się ludowe opowieści. Babia Góra w Pieninach również jest miejscem, owianym tajemnicą, która poza wędrówką dodaje atrakcyjności i dreszczyku emocji. W Sudetach koniecznie zdobądź Śnieżkę, górującą 1602 m n.p.m. Szlak z Karpacza na Śnieżkę należy do najpiękniejszych w polskich górach, zdecydowanie warto poznać jego urokliwe elementy (jak np. Mały Staw) i po dotarciu do celu podziwiać ponad 200 kilometrową panoramę górską, zachwycającą przy dobrych warunkach pogodowych. Wyjazdy aktywne to propozycja nie tylko dla grup przyjaciół, ale całych rodzin. Wystarczy wybrać odpowiedni poziom trudności szlaku, aby podziwiać piękno polskich krajobrazów górskich

Przyjemne i ciekawe, polskie szlaki górskie | AtrakcjeNaWakacje.pl
Przyjemne i ciekawe, polskie szlaki górskie – SUDETY – KARKONOSZE | AtrakcjeNaWakacje.pl


Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close