Aktywności

Patent żeglarski – wszystko, co musisz wiedzieć

Nigdy nie jest za późno na to, żeby nauczyć się czegoś nowego, znaleźć nową pasję, która wciągnie nas w niesamowity świat pełen wrażeń i niezwykłych przygód. Nigdy nie jest za późno, by zacząć… żeglować! Kochasz spędzać czas na świeżym powietrzu? Doskonale czujesz się nad wodą? Zdobądź patent żeglarski i przekonaj się, jaką magię ma w sobie żeglowanie w stronę zachodzącego słońca!

Dlaczego warto?

Delikatny wiatr we włosach, zachodzące słońce odbijające się w tafli jeziora, bliskość przyrody i wyjątkowy zapach świeżego powietrza – żeglowanie ma w sobie coś niesamowitego. Coś, co przyciąga zarówno młodzież, jak i dorosłych spragnionych niebywałych przygód i wspaniałych emocji. W żeglarstwie można się zakochać! To aktywność, która nie tylko sprawia ogromną przyjemność, ale także hartuje ducha, poprawia koncentrację i skupienie. Żeglowanie po bezkresnych wodach jezior to niepowtarzalna przygoda, która dostarcza unikalnych wspomnień. To doskonała forma spędzania wolnego czasu i świetny sposób na to, by więcej przebywać na świeżym powietrzu. Żeglarstwo to ucieczka od miejskiego zgiełku i szarej codzienności, szansa na to, by podziwiać wspaniałe krajobrazy i w pełni się odprężyć.

Żeglowanie jako pasażer bez wątpienia jest przyjemne. Jednak to nie to samo, co samodzielne sterowanie łodzią! Dlatego warto mieć patent. 

Żeglarzem może zostać każdy, bez względu na płeć czy wiek. Jedyne, czego potrzebujesz, to odrobina chęci i zaangażowania.

Patent żeglarski – kiedy jest niezbędny?

Zasady posiadania patentów żeglarskich regulują przepisy rozporządzenia Ministra Sportu zawarte w ustawie z 2000 roku. Zgodnie z wymogami patent jest niezbędny, by prowadzić na wodach śródlądowych jacht o długości kadłuba powyżej 7,5 m. Dla mniejszych łodzi patent nie jest wymagany.

Jak zdobyć patent żeglarski?

Wiele osób uważa, że zdobycie patentu to bardzo trudne, wymagające zadanie. Nic bardziej mylnego! Do egzaminu na patent żeglarza jachtowego może przystąpić każdy, kto ukończył 14. rok życia. Według prawa nie trzeba ukończyć żadnego specjalnego kursu, jednak bez wątpienia warto go zrobić. Szkolenie doskonale przygotowuje do żeglarstwa i ułatwia zdanie egzaminu za pierwszym razem. Co więcej, na kursie można poznać wielu ciekawych ludzi, którzy również interesują się żeglarstwem. 

Dlaczego warto wybrać się na szkolenie?

Bez względu na to, czy potrzebujesz patentu, czy nie, powinieneś wybrać się na profesjonalne szkolenie żeglarskie. Kurs to potężna dawka kompleksowej wiedzy o żeglarstwie, podana w formie teoretycznej i praktycznej. Prowadzący dbają o to, by wszelkie zagadnienia tłumaczyć w sposób zrozumiały dla każdego uczestnika szkolenia i podawać liczne przykłady obrazujące konkretne zjawiska.

Uczestnictwo w szkoleniu doskonale przygotuje Cię do samodzielnego, a przy tym w pełni bezpiecznego żeglowania po wodach śródlądowych. Wyposażony w cenną wiedzę z pewnością będziesz czuł się znacznie pewniej na łodzi. 

Jak wybrać dobrą szkołę żeglarską?

Wybór odpowiedniej szkoły żeglarskiej to nie lada wyzwanie. W Polsce funkcjonuje wiele takich placówek. Postaw na tę, która oferuje wysoki poziom szkoleń, zatrudnia doskonale wykwalifikowanych specjalistów, a jej świetne usługi potwierdzone są pozytywnymi opiniami zadowolonych absolwentów. 

Szkoła Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych Saily.pl to profesjonalny ośrodek szkoleniowych założony przez doświadczonych instruktorów żeglarstwa. Szkoła Saily prowadzi kursy na patenty żeglarskie i motorowodne, a także przeprowadza egzaminy na stopnie żeglarza jachtowego, jachtowego sternika morskiego, sternika motorowodnego i inne. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych żeglarzy i instruktorów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, by przekazywać kursantom najbardziej aktualną, szczegółową wiedzę o żeglarstwie. Szkoła organizuje m.in. kursy weekendowe, codzienne, popołudniowe.

Artykuł Sponsorowany
Zdjęcie: materiały prasowe / materiały partnera

Powiązane artykuły

Back to top button
Close