Aktywności

Dlaczego warto spróbować wakeboardingu?

Wakeboarding jest w naszym kraju jeszcze stosunkowo mało znanym sportem. Polega on na pływaniu po powierzchni wody na specjalnej desce, z pomocą liny trzymanej w dłoni i ciągniętej przez łódź lub wyciąg. To połączenie trzech dyscyplin – snowboardu, surfingu i nart wodnych, które może stać się doskonałym pomysłem na aktywne wakacje – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Szukasz wakacyjnych inspiracji i sposobu na spędzenie czasu nad wodą? Wypróbuj wakeboarding!

Wakeboarding – sport dla osób w każdym wieku

Jak podkreśla niejeden poradnik wakacyjny, wakeboarding to sport, który może być uprawiany przez osoby w każdym wieku. Przygodę z deską wakeboardingową mogą rozpocząć już kilkuletnie dzieci. Jest ona chętnie wybierana także przez dorosłych, a w specjalnie przygotowanych do tego celu wakeparkach nie brak jest również aktywnych fizycznie osób w starszym wieku. Jest to spowodowane faktem, iż dyscyplina ta jest uważana za najłatwiejszy do opanowania sport wodny, który zarazem można uprawiać na każdym akwenie, bez względu na jego lokalizację. Jednocześnie nie wymaga samodzielnego zakupu niezbędnego sprzętu, gdyż deskę, piankę, kamizelkę czy buty można wypożyczyć w punktach sąsiadujących z wakeparkami.

Wakeboarding | AtrakcjeNaWakacje.pl
Dlaczego warto spróbować wakeboardingu? | AtrakcjeNaWakacje.pl

Możliwość uprawiania wakeboardingu w dowolnym miejscu świata

Jeżeli chcesz aktywnie spędzić wakacje nad wodą, weź pod uwagę dyscyplinę, jaką jest wakeboard. W przeciwieństwie do windsurfingu, nie potrzebuje on wysokich fal ani silnego wiatru. Na desce wakeboardingowej można pływać na każdym naturalnym i sztucznym zbiorniku, na którym nie ma zakazu uprawiania sportów wodnych. Wakeboard w Polsce nieustannie się rozwija, stąd w naszym kraju coraz częściej można znaleźć także profesjonalne wakeparki z przeszkodami i skoczniami, które zwiększają atrakcyjny charakter tej dyscypliny.

!akeboarding | AtrakcjeNaWakacje.pl
Dlaczego warto spróbować wakeboardingu? | AtrakcjeNaWakacje.pl

Pozytywny wpływ wakeboardingu na samopoczucie i kondycję

Wybierając atrakcje na wakacje, warto postawić na wakeboard. Ten sport, który można uprawiać od wiosny aż do jesieni, angażuje niemal wszystkie grupy mięśniowe, zwiększając ich siłę i wytrzymałość. Pomaga wzmocnić ręce, nogi i plecy, pozytywnie wpływając na utrzymanie prawidłowej postawy. Jednocześnie jest przyjemnym sposobem na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, a dostarczając sporo radości i adrenaliny – świetnie oddziałuje na samopoczucie i dobry humor. Dodatkowo nie wymaga on umiejętności pływania, niemniej należy o tym fakcie poinformować instruktora, który będzie wdrażał nas w tajniki wakeboardu.

!akeboarding | AtrakcjeNaWakacje.pl
Dlaczego warto spróbować wakeboardingu? | AtrakcjeNaWakacje.pl

Wakeboarding – nigdy nie nudząca się zabawa

Wakeboard to dyscyplina, która obejmuje wiele zróżnicowanych ruchów. Jest doskonałym wstępem do innych sportów wodnych, umożliwiającym wypracowanie odpowiedniej kondycji i wyczucia balansu. Prócz samego ślizgania się po wodzie można trenować także skoki i powietrzne ewolucje. Bardziej zaawansowani wakeboardziści mogą godzinami dopracowywać niebanalne, freestylowe triki, dzięki którym aktywność ta sprawia wiele frajdy, a zarazem nigdy się nie nudzi, każdego dnia oferując inne atrakcje. W konsekwencji jest ona coraz bardziej popularna wśród osób zafascynowanych windsurfingiem, które nie mają możliwości surfowania na desce po wysokich falach.

Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close