Informacje

Niezbędne gadżety podróżnika

Wybierając się na aktywne wakacje, warto zabrać ze sobą ciekawe i niezwykle przydatne gadżety. Są one niezbędne zarówno na krótszych, jak i dłuższych wypadach, ułatwiając życie tak w codziennych, jak i bardziej nieprzewidywalnych sytuacjach. Zatem co zabrać na wakacje?

Wielofunkcyjny scyzoryk turystyczny

Niewielki turystyczny scyzoryk z wbudowanymi akcesoriami bywa pomocny w wielu przypadkach. Wyposażony w różnego rodzaju nożyki, piły i śrubokręty czy otwieracz do butelek pozwoli bez trudu przygotować posiłek w plenerze lub otworzyć ulubiony napój. Wakacje dla aktywnych potrafią zaskoczyć nieprzewidzianymi sytuacjami, stąd taki przyrząd będzie pomocny także w chwili, gdy będziemy musieli dokonać prowizorycznych napraw podręcznego sprzętu.

Pokrowiec na plecak

Jak radzi niejeden poradnik wakacyjny, w trakcie aktywnych wypraw przydatny będzie pokrowiec na plecak. Pozwoli on uchronić materiał przed zabrudzeniem błotem, trawą, minimalizując konieczność prania i zapewniając ładny wygląd przez długi czas. Warto wybrać model nieprzemakalny, nieoceniony w trakcie wędrówek w czasie deszczu czy postoju w podmokłych obszarach.

Składany kubek

Plecak podróżnika warto wyposażyć w składany, silikonowy kubek. Zajmuje on wyjątkowo mało miejsca, jest lekki i poręczny, a zarazem łatwy do utrzymania w czystości. Jednocześnie jest wyjątkowo praktyczny – przydaje się do nalania wody, zjedzenia płatków z mlekiem, a nawet przygotowania ciepłej kawy i herbaty czy zupy instant.

Zestaw naczyń kempingowych

Wyjazdy aktywne nie mogą odbyć się bez zestawu naczyń kempingowych. Te gadżety dla podróżnika pozwolą na wygodne przygotowanie i zjedzenie posiłku nawet z dala od restauracji. W zestawie może znajdować się talerz, miska, kubek, komplet sztućców, a niekiedy także jedno- lub kilkuczęściowy, szczelny pojemnik, który umożliwi zabranie ugotowanego wcześniej w domu lub kupionego po drodze posiłku.

Niezbędne gadżety podróżnika | AtrakcjeNaWakacje.pl

Powerbank

Obecnie obowiązkowym wyposażeniem każdego aktywnego turysty powinien być powerbank. Pozwoli on naładować telefon, nawigację czy aparat fotograficzny, nierzadko “ratując nam życie”, gdy zgubimy się w czasie wyprawy w nieznane, a bateria w naszym urządzeniu ulegnie wyczerpaniu. Nowoczesne powerbanki dedykowane dla podróżnika są wytrzymałe, wodoodporne i lekkie, a niekiedy mogą być także ładowane za pomocą paneli słonecznych.

Kompaktowy hamak

Przydatnym sprzętem podczas aktywnego wakacyjnego wyjazdu może okazać się także kompaktowy hamak. Niezwykle lekki i nieduży, bez trudu zmieści się do wnętrza plecaka; możemy także przymocować go na zewnątrz ekwipunku. Jest on wyjątkowo szybki do rozwieszenia, pozwalając wygodnie zrelaksować się, a nawet przespać w plenerze.

Niezbędne gadżety podróżnika | AtrakcjeNaWakacje.pl

Wakacyjne inspiracje na gadżety podróżnicze potrafią znacząco ułatwić każdą aktywną wyprawę. Poręczny zestaw naczyń, wygodny hamak, niezawodny powerbank czy wielofunkcyjny scyzoryk sprawią, że bez trudu rozwiążemy każdą nieprzewidzianą sytuację, a zarazem solidnie wypoczniemy w czasie kolejnych wypadów w nieznane.

Zdjęcia: pixabay.com

Powiązane artykuły

Back to top button
Close